SEO

Arama Motoru Optimizasyonu


SEO NEDİR?


SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), bir web sitesinin organik arama sonuçlarında daha iyi sıralama elde etmesini amaçlar. SEO hizmeti ise bu amaca yönelik yapılan tüm işlemlerin genel tanımıdır.  Doğru yapılmış bir arama motoru optimizasyonu ile; web siteniz, dolayısı ile ürün veya hizmetleriniz, benzer ürün veya hizmet arayan insanlara daha fazla görünür ve erişilebilir olur. SEO, siteye en prestijli ve katma değeri en yüksek trafik çekme yöntemi olarak kabul edilmektedir. Arama motoru optimizasyonu ile verimli ve maliyetsiz bir dijital pazarlama kampanyası yapmış olursunuz. Burada dikkat edilmesi gereken, en doğru arama motoru optimizasyon stratejisinin hazırlanmasıdır. Başarılı bir arama motoru optimizasyonu,  kısa vadeli aksiyonlarla hızlı sonuç almaya yönelik olmamalı, kalıcı çözümler bularak devamlılık sağlanmalıdır. Yapılacak tüm dijital pazarlama çalışmalarında olduğu gibi, arama motoru iyileştirme çalışması da sosyal medya pazarlaması ve Google reklamları gibi farklı hizmetlerle desteklenmelidir.

Ne Yapıyoruz?


Araştırma, Strateji oluşturma, Analiz, Uygulama.

Ne Sağlıyoruz?


Daha Fazla Görünürlük, Daha Fazla Trafik

Ne Kazanıyorsunuz?


Daha Fazla Dönüşüm

Farkımız Nedir?


Gözle Görülür Sonuçlar

En Büyük Trafik Sağlayıcı Google


Her yıl, sadece Google’da 2 trilyonun üzerinde arama sorgusu yapılıyor ve Google saniyede 88.700‘den fazla aramayı cevaplıyor. İnternet sitelerine ziyaretçi trafiğinin %90‘ı Google tarafından gönderiliyor.

 • Google

Arama Motoru Optimizasyonu Size Nasıl Fayda Sağlar?


Son kullanıcı, bir ürün veya hizmetle ilgili arama yaptığında satın alma niyeti oldukça yüksektir. Zaten benzer ürün ve hizmeti aramakta olan bir kullanıcın karşısına, beklentisine uygun bir seçenek çıkarsa kullanıcının bu ürün veya hizmeti satın alma olasılığı daha fazladır. Bu nedenle, arama motorlarının sonuç sayfalarında (SERP) organik olarak üst sıralarda yer almak, markanın site trafiğini ve satışlarını arttırır.

Kurumsal SEO çalışması sadece arama motoru robotları (bot) için yapılmaz. Aksine, iyi bir kullanıcı deneyimi en öncelikli iyileştirme amaçlarından biridir. Web sitesini arama motorları için optimize etmek sadece trafiği arttırmaz, sitede yapılacak teknik iyileştirme ve yapısal düzenlemelerden dolayı, kullanıcı deneyimini de iyileştirir.

Yapılan aramalarda üst sıralarda görüntülenmek marka bilinirliğine de katkıda bulunur. Kullanıcı o anda ürün veya hizmeti satın almasa bile marka ile karşılaşması ve marka bilincinin oluşması, gelecekteki satın alım kararını olumlu yönde etkileyecektir.

 • Reklam Maliyetiniz Azalır

  Tıklama veya görüntüleme başına maliyeti olmayan SEO çalışması ile harcadığınız reklam bütçenizi azaltabilirsiniz.

 • Organik Aramadan Gelen Satışlarınız Artar

  SEO, organik satışınızı arttırarak yüksek ROI değerlerine ulaşmanızı sağlar.

 • Marka Bilinirliğiniz Artar

  Hizmet ve ürününüz ile ilgili yapılan aramalarda ilk sıralarda yer almak markanızın bilinirliğine katkı yapar.

 • Kullanıcı Deneyiminiz İyileşir

  Web sitenizi arama motorları için iyileştirmek; sadece trafiği arttırmaz, kullanıcı deneyimini de geliştirir.
İLETİŞİMDE KALIN